31st IH Scout & ALL Truck Nationals 2021

 

2015 Winners

26TH ANNUAL IH SCOUT & LIGHT TRUCK NATIONALS AUGUST 14-16, 2015

STREET STOCK

                                                                                                                       

80 & 800 (1961-1968)                                                                              

1st Eric Martin             1961 Scout 80

2nd Debbi Faight         1967 Scout 800

3rd Scout Connection  1963 Scout 80 Camper

 

800A & 800B (1969-1971)

1st Ray Nehmzow          1969 Scout 800

 

SCOUT II (1971-1975)

1st Scout Connection    1974 Scout II

2nd Amanda Jamison    1973 Scout II

 

SCOUT II (1976-1978)

1st Bill Schroeder        1977 Scout II

 

SCOUT II (1979)

1st Steve Hines            1979 Scout II

 

SCOUT II (1980)

1st Michael Buonocore  1980 Scout II

 

TRAVELER (1976-1979)

1st Joan Tilden                        1977 Midas Traveler

2nd Jeff Myers           1978 Traveler

 

TAVELER (1980)

1st Eldon McFarling      1980 Traveler

 

SSII (1977-1980)

1st Carl Beall                1979 SSII

2nd Brent Dotson         1977 SSII

 

TRAVELALL (1950-1959)

1st Roger McGregor      1959 Travelall

 

TRAVELALL (1969-1975)

1st Nick Beauchot        1974 Travelall

 

PICKUP (1930-1939)

1st Max Boyer              1935 Pickup

 

PICKUP (1970-1975)

1st Frank Sinz              1971 Pickup

2nd Amy Dallapiazza    1974 Pickup

 

TRAVELETTE & CREW CAB

1st Jeff Jamison          1973 Travelette

 

MEDIUM DUTY

1st Roger McGregor      1999 4700LP

 

HEAVY DUTY

1st Eldon McFarling      2000 9900IX

 

SPECIAL INTREST

1st Wayne Willkomm    1966 Glassic

 

POWERSTROKE PICKUPS OR EXCURSIONS

1st Stuart Chancey       2005 F-350

 

STREET MODIFIED

                                                                                                                       

80 & 800 (1961-1968)                                                                              

1st Chris Linder            1966 Scout 800

 

800A & 800B (1969-1971)

1st Michael Lemasters  1969 Scout 800A

2nd Doug & tammy Taulbee    1969 Scout 800A

3rd Marc & Ava Lusby  1971 Scout 800B

 

SCOUT II (1971-1975)

1st Rob Brobeck           1973 Scout II

2nd Rick Parson            1974 Scout II

3rd Nate Lee                1972 Scout II

 

SCOUT II (1976-1978)

1st Paul Duesing            1976 Scout II

2nd Richard Bondurant     1976 Scout II

3rd Charles "Tolly" Logan   1976 Scout II

 

SCOUT II (1979)

1st Bill Stannard          1979 Scout II

 

SCOUT II "RALLYE" (1976-1980)

1st John Beaston          1979 Scout Rallye

2nd David Lester          1979 Scout Rallye

3rd Kip Dixon               1978 Scout Rallye

 

TRAVELER (1976-1979)

1st Gerald Garner         1978 Traveler

 

TRAVELER (1980)

1st Robert & Kara Hinson          1980 Traveler

 

TERRA (1976-1980)

1st Andy Ujazdowski & Stephanie Edwards      1976 Terra

2nd Keith Miller                       1977 Terra

 

TRAVELALL (1969-1975)

1st Dr. Todd Sommer                1972 Travelall

2nd IH Parts America              1970 Travelall

 

PICKUP (1950-1959)

1st Brian Streli             1951 L-110

 

PICKUP (1960-1969)

1st Marlin Sjaarda       1960 B-120

2nd Brandon Fawbush   1967 Pickup

 

PICKUP (1970-1975)

1st Todd Brannan         1974 200

 

POWERSTROKE PICKUPS OR EXCURSIONS

1st Dave Johnson          2006 F-250

 

STREET WILD MODIFIED

 

SCOUT II (1971-1975)

1st Shawn Nix              1974 Scout II

2nd Jean Tilden           1974 Scout II

 

SCOUT II (1976-1978)

1st Dereck Webb          1978 Scout II

2nd Scott Amburgey    1978 Scout II

 

SCOUT II (1979)

1st Charlie Will                        1979 Scout II

2nd Bill Nix                  1979 Scout II

3rd James Nix             1979 Scout II

 

SCOUT II (1980)

1st Brian Edwards         1980 Scout II

 

TERRA (1976-1980)

1st Tom Stannard         1979 Terra

2nd Robert Tilden        1976 Terra

 

PICKUP (1930-1939)

1st Robert Searles        1934 C-1

 

PICKUP (1940-1949)

1st Jay & Dina Hoffman           1949 Pickup

2nd William Flock        1948

3nd William Flock        1948

 

PICKUP (1950-1959)

1st Garry Miller            1950 Pickup

2nd James Herchler     1950 Pikcup

 

PICKUP (1970-1975)

1st Kyle Johnson          1974 200

2nd Darrell Foster        1974 Trucktor

 

TRAVELETTE & CREW CAB

1st Gary Billings           1966 Travelette

 

SPECIAL INTREST

1st Marty Kamysz         1959 Delivery Metro

 

SHOW STOCK

                                                                                                           

80 & 800 (1961-1968)

1st Kevin Coulter          1967 Scout 800

2nd Phil Kerkhoff        1964 Scout 80

 

SCOUT II (1979)

1st Rob Young               1979 Scout II

 

TRAVELER (1976-1979)

1st Rick Clary               1977 Traveler

2nd Bob Erlewine          1978 Traveler

 

TERRA (1976-1980)

1st Dave Leppo Jr         1980 Terra

2nd Bob Erlewine          1979 Terra

 

TRAVELALL (1969-1975)

1st Phil Kirkhoff          1971 Travelall

 

PICKUP (1930-1939)

1st Thomas & Lois Benton         1934 C-1

 

PICKUP (1940-1949)

1st Lanni Ohnmeiss       1946 K-1

2nd Wayne Hopkins      1947 KB-1

 

PICKUP (1960-1969)

1st Niel Scott               1968 Pickup

 

SHOW MODIFIED

                                                                                                           

SSII (1977-1980

1st Mike Richardson     1977 SSII

 

PICKUP (1920-1929)

1st Marlene Peterson    1929 S-Series

 

PICKUP (1930-1939)

1st Bill Pugh                 1934 Woody Panel

 

PICKUP (1940-1975)

1st Dave Mumma           1972 1210

 

SHOW WILD MODIFIED

                                                                                                           

PICKUP (1930-1939)

1st Joseph Maloni        1935 C-1

http://midnitestar.org/2015-winners